Genel

Uygulamalı ders kapsamında Covid-19 ve Çevre Temizliği bilgilendirmesi yapıldı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından, Toplum Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Üniversitenin Karacaoğlan Yerleşkesi OKÜ Lezzet Vadisi önünde Covid-19 ve Çevre Temizliği konusunda bilgilendirmede bulunuldu.

Uygulamalı ders kapsamında OKÜ Lezzet Vadisi önünde öğrenciler tarafından hazırlanan ve taşınan dövizlerde; “Sağlığa Aşılanın”, “Yaşamak ve Yaşatmak İçin Aşı Ol”, “Aşı Hayat Kurtarır”, “Maske Mesafe Temizlik”, “Güzel Yarınlar için Çevrene Bak”, “Çevreyi Hor Gören Geleceği Zor Görür”, “Temiz İnsan Temiz Çevredir” yazılarıyla Covid-19 ve Çevre Temizliğine dikkat çekildi. Bu arada öğrenciler maskesi bulunmayan öğrencilere maske dağıtımı yaparken, bir taraftan da kolonya ikram ettiler.

OKÜ BESYO etkinliğine Üniversite Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ile Üniversite Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Dayangac ve Prof. Dr. Coşkun Özalp de katılarak öğrencilerle sohbet etti.

Uygulamalı ders kapsamında öğrencilere; toplumsal duyarlılık ve farkındalık, işbirliği, dayanışma, etkili iletişim ve öz değerlendirme becerileri kazandırmanın amaçlandığı ifade edildi.

ÖZLEM AVCI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.