Genel

UZM. DR. NESRİN TÜRK, ÇOCUK İZLEM MERKEZİNİN ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Osmaniye’de çocuk istismarının önlenmesi ve istismara uğrayan çocuklara bilinçli ve etkin bir şekilde müdahale edilmesi amacıyla Çocuk İzlem Merkezi Koordinasyon Kurulu oluşturuldu.

 Cinsel istismara uğrayan çocuğa inceleme ve tedavi aşamasında gerek görülen sağlık, eğitim, kolluk kuvvetleri, hukuk ve adalet sistemi gibi işbirliği yapılması gereken diğer kamu kuruluşları ile eşgüdüm içinde hizmet sağlanması önem arz etmektedir.

Bu kapsamda; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Bahar Başkanlığında, Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Adli Tıp Şube Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı üyelerinin katılımıyla Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Çocuk İzlem Merkezi Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Nesrin Türk sunum yaparak, Çocuk İzlem Merkezinin işleyişi hakkında bilgi verdi.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.