Genel

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI  

İlimiz Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, “Annelerimiz, ailenin temel direği ve milletimizin geleceğidir. Bizler için en değerli hazine, annelerimizin gülen yüzleridir. Annelerimize verebileceğimiz en büyük armağan ise, bizleri yetiştirmekte gösterdikleri çabanın boşa gitmediğini göstermek, vatanımıza ve milletimize faydalı, gurur duyacakları evlatlar olmaktır. Onları yılın sadece bir gününde değil her an hatırlamalı, hoş tutmalı, sevgi, saygı ve hürmetimizi daima göstermeliyiz” dedi.

            Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Anneler günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi:

Türk Milletinin temeli olan, aile yuvasını fedakârlıklarıyla bir arada tutarak bir huzur adasına dönüştüren, merhamet ve şefkatin timsali, başımızın tacı, gönlümüzün sultanı, en değerli varlıklarımız Annelerimiz!

            Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz, şefkat dolu yürekleri ile bizlere her zaman yol gösterici olmuşlardır. Bizlere, karşılıksız sevginin en güzel örneklerini sergilemişlerdir. Bunun içindir ki anne sevgisi, en büyük ve en kıymetli sevgilerden biridir.

Bunun yanı sıra bizi millet yapan değerlerin her birinin hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerimizin payı olduğu unutulmamalıdır.“Şehit olursam ağlama anne” diyen evlatlar yetiştiren, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna şehadete kavuşan evladı için “Vatan Sağ Olsun” diyen tüm anne ve babaların ellerinden öpüyor, hürmetlerimi iletiyorum.

Kıymetli Hemşehrilerim;

 Annelerimiz, ailenin temel direği ve milletimizin geleceğidir. Bizler için en değerli hazine, annelerimizin gülen yüzleridir. Annelerimize verebileceğimiz en büyük armağan ise, bizleri yetiştirmekte gösterdikleri çabanın boşa gitmediğini göstermek, vatanımıza ve milletimize faydalı, gurur duyacakları evlatlar olmaktır. Onları yılın sadece bir gününde değil her an hatırlamalı, hoş tutmalı, sevgi, saygı ve hürmetimizi daima göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, hayattaki en değerli varlıkları olan evlatlarını bu vatanın kutsal topraklarına emanet eden şehit annelerimiz başta olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en samimi duygularımla kutluyorum. Annelerimize aile fertleriyle birlikte sevinç, mutluluk ve huzur dolu günler diliyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.