Genel

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, DSİ 64. Şube Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Karaçay’ın öncelikli projelerden biri olduğunu ifade ederek, “Karaçay’ımızı hak ettiği güzelliğe kavuşturmak için çalışıyoruz. Projemiz tamamlandığında Osmaniye’mize yakışacak, değer katacak bir yer olacak.”dedi

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, DSİ 64. Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. DSİ 64. Şube Müdürü Mehtap Eker tarafından karşılanan Vali Yılmaz, daha sonra yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

DSİ 64. Şube Müdürü Mehtap Eker, Vali Yılmaz’a çalışmaları devam eden Savrun Barajı hakkında bilgi vererek, Osmaniye Kadirli Savrun Barajının tamamlanması ile 13.017 Hektar arazinin cazibe ile 1336 Hektarın ise pompajla sulanacağını ve toplam sulama alanının 14.353 hektar olduğunu söyledi. Eker sözlerinin devamında 6 taşkın koruma, 1’i taşkın kontrolü ve 1’i de gölet olmak üzere toplam 8 projelerinin de olduğunu ifade ederek, projeler hakkında Vali Yılmaz’a detaylı bilgi verdi. Son olarak Karaçay Deresi Islahı 4 Kısım Yapım İşi hakkında bilgi veren DSİ 64. Şube Müdürü Mehtap Eker, Karaçay’da 530 m geçirimsiz taban kaplaması, 1 adet tersip bendi ile  Zorkun Yaylası yolu üzerindeki Çultuğun Deresinde 35 adet taban kuşağı ve ıslah sekisi yapılacağını söyledi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, aldığı bilgilerin ardından, Karaçay’ın öncelikli projelerden biri olduğunu ifade ederek, “Karaçay’ımızı hak ettiği güzelliğe kavuşturmak için çalışıyoruz. Projemiz tamamlandığında Osmaniye’mize yakışacak, değer katacak bir yer olacak.”dedi. Vali Yılmaz, DSİ 64. Şube Müdürü Mehtap Eker ve personeline çalışmalarında kolaylıklar dileyerek ziyaretine son verdi.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.