Genel

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Karaçay’a yapılacak bent hakkında bilgilendirildi

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Karaçay’a yapılacak olan lastik savak (bent) hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı. Karaçay Beymail Tesisleri’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mesut Ovalı da yer aldı.

Toplantıda Harita Mühendisi Semih Demirbaş, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a yaptığı sunum eşliğinde bilgi verdi. Demirbaş, lastik bent sistemini 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün Memba tarafından 70’inci metrede temel oturttuklarını ifade ederek, burada 4 metre yüksekliğinde, 65 metre uzunluğunda lastik savak (bent) sistemi oluşturacaklarını söyledi. Lastik Bendin şişmesi ile suyun toplanıp şelale şeklinde akacağını ifade eden Demirbaş, Bent sisteminin uzun yıllar dayanıklı bir sistem olduğunu kaydetti. Projede 1 büyük teras ve 5 seyir terası ile müzikli ve ışıklı bir fıskiye sisteminin de yer aldığını belirten Demirbaş, önümüzdeki yaz projenin tamamlanması için çalışıldığını söyledi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, aldığı bilgilerin ardından, çalışmaların hızla devam ettiğini ifade ederek, “Bu proje bizim için çok önemli. Karaçay’ımızı hak ettiği güzelliğe kavuşturmak için çalışıyoruz. Projemiz tamamlandığında Osmaniye’mize yakışacak, değer katacak bir yer olacak” dedi.

Valilik Basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.