Genel

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Lösemiyi Yenen Çocukları Ziyaret Etti

Osmaniye Valisi  Dr. Erdinç Yılmaz, Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle, lösemiyi yenen Taylan Ada Ünal ve Fırat Sönmez’i evlerinde ziyaret etti. Vali Yılmaz’ın ziyaretinde LÖSEV Osmaniye İl Temsilcisi Gülçin Apak da yer aldı.

         İlk olarak Taylan Ada Ünal ve ailesini ziyaret eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Taylan ve ailesi ile bir süre sohbet etti. Taylan’ın sağlık durumu hakkında babası Temel Ünal’dan bilgi alan Vali Yılmaz, 2,5 yıl süren bir mücadele sonunda lösemiyi yenen 14 yaşındaki Taylan’a sağlıklı ve uzun bir hayat temenni etti. Hasan Aybaba Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Taylan ve ailesi, Vali Yılmaz’a ziyareti için teşekkür ettiler. Vali Yılmaz, ziyareti sırasında Taylan’a hediyeler verdi.

Daha sonra Fırat Sönmez ve ailesini ziyaret eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, çocuklar ve aileleri ile bir süre sohbet etti. Vali Yılmaz, baba Orhan Sönmez’den Fırat’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Orhan Sönmez, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencisi 15 yaşında Fırat’ın lösemiyi yendiğini ifade ederek, Vali Yılmaz’a ziyareti için teşekkür etti. Fırat’a sağlıklı ve uzun bir ömür dileyen Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Fırat ve kardeşlerine çeşitli hediyeler verdi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada lösemi hastası tüm çocuklarımıza şifalar dileyerek, “Bugün lösemiyi yenmiş iki çocuğumuzu evlerinde ziyaret ettik. Lösemi hastası olan tüm çocuklarımıza Allah’tan şifalar diliyorum. Lösemili Çocuklar Haftasının farkındalık oluşturmasına vesile olmasını temenni ediyorum.”diye konuştu.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.