Genel

VALİ  DR. ERDİNÇ YILMAZ, ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehidimize Allah’tan rahmet dileyerek, “Aziz Şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur. Kapımız, gönlümüz Şehitlerimizin ailelerine her daim açıktır” dedi.

Şehidimiz Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Can’ın Ailesini Düziçi İlçemizin Yarbaşı Beldesindeki Evlerinde Ziyaret Etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 24.07.2023 tarihinde Kuzey Irak Pençe-Kilit harekâtı kapsamında icra edilen keşif ve gözetleme faaliyetleri sırasında, bölücü terör örgütü mensuplarının taciz atışı sonucu Şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Can’ın Ailesini Düziçi İlçemizin Yarbaşı Beldesindeki evlerinde ziyaret etti. Ziyarette Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan, Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı. Ziyaret sırasında Şehidimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Şehidimizin Ailesinin hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, Şehidimizin Ailesine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti. Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehidimize Allah’tan rahmet dileyerek, “Aziz Şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur. Kapımız, gönlümüz Şehitlerimizin ailelerine her daim açıktır. Şehidimize, Allah gani gani rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Bu vesile ile Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.”diye konuştu.

Şehidimizin Ailesi, ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve beraberindekilere ziyaretleri için teşekkür ettiler.

Valilik basın

ŞEHİTLİK MERTEBESİ

Peygamberlikten sonra Allah katında en değerli rütbelerden olan şehitlik mertebesi, her Müslüman kimsenin hayali olan bir şeydir. Şehit olunduğu takdirde kul hakkı hariç tüm günahların affolunacağı bilinen şehitlikle ilgili merak edilenleri derlemeye çalıştık.

İslami inançlarımıza göre Peygamberlikten sonra rütbesi en yüksek olan mertebe, şehitlik mertebesidir. Allah (c.c)’un herkese nasip etmediği şehitlik mertebesi, Allah katında değeri ve kıymeti en büyük olan rütbelerden biridir.

Bu nedenden dolayıdır ki şehit olarak dünyadan ayrılan kimsenin tüm günahları ve kusurları Allah tarafından affedilmektedir.

Bunun içinde kendi içinde şehit olmaya can atan kimseler, ellerinde olmayan bu durumdan nasiplenebilmek için şehitliğin mertebelerini ve kimlere şehit denilebileceğini merak eder.

Allah yolunda canını hiçe sayanların şehitlik makamına kavuşabileceği, Kuran-ı Kerim’deki ayet-i kerimelerde ve hadis-i şeriflerde geçmektedir

. “Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler, Allah´ın lütfundan kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde, Rableri katında rızıklandırılırlar.

Arkalarından gelecek olanlara şunu müjdelemek isterler: Onlara hiçbir korku yoktur ve onlar üzülmezler. Allah´tan bir nimeti ve lütfu ve Allah´ın mü´minlerin ecrini zayi etmeyeceğini müjdelemek isterler.” (Al-i İmran, 3/169-171).

https://www.yasemin.com/

ŞEHİTLER ÖLMEZ

Önce Vatan, Millet
Sonra ana ve yar
Bu yolda savrulan birileri var

Ezan dinmez diyen
Bayrak inmez diyen
Şehit ölmez diyen birileri var
Şehitler ölmez, şehitler ölmez

Bayrakla dertleşen
Toprakla birleşen
Can verip devleşen birileri var

Ezan dinmez diyen
Bayrak inmez diyen
Şehit ölmez diyen birileri var
Şehitler ölmez, şehitler ölmez

MUSTAFA YILDIZDOĞAN

https://www.milliyet.com.tr/siirler/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.