Genel

Vali Dr. Erdinç Yılmaz sürekli uyarıyor: “BİR AN ÖNCE AŞINIZI OLUNUZ”

Covid-19 Tedbirlerine Yönelik Geniş Kapsamlı Denetimler Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın Katılımıyla Aralıksız sürüyor.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

İskender Türkmen Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Guddusi Arık katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, korona virüsle mücadelenin devam ettiğini ifade ederek, bu mücadelede tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz denetimlerinin ardından yaptığı açıklamada, denetimlerin aralıksız devam ettiğini ifade ederek, “Koronavirüs tedbirlerine yönelik denetimlerimizi sürdürüyoruz. Maalesef ilimizde vaka sayıları yükseliyor. Tedbirlere sıkı sıkıya uymamız gerekir ancak maalesef tedbirlerin gevşetildiğini, tedbirlere uyulmadığını görüyoruz. Bu da artışa neden oluyor. Tedbirleri elden bırakmamalıyız ve aşılarımızı bir an evvel mutlaka yaptırmalıyız. Hala aşı olmamış, aşı sürecini tamamlamamış vatandaşlarımız var. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çok büyük bir kısmı maalesef aşı olmayan ya da aşı sürecini tamamlamamış olan vatandaşlarımız. Aşı olup hayatını kaybedenler daha çok yaşlı ve başka birçok rahatsızlığı olan vatandaşlarımız. Dolayısıyla tedbirlere sıkı sıkıya uymamız ve aşı olmayan vatandaşlarımızın bir an önce aşılarını tamamlamaları bu mücadelede çok önemli.”uyarısında bulundu.

Valilik basın

“>

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.