Genel

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ, “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEYİ EN ETKİLİ ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYORUZ.”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, , “Hasanbeyli Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Eğitim Merkezi’miz tamamlanmak üzere, inşallah en kısa sürede faaliyete geçmesi için gayret ediyoruz. Gerçekten Türkiye’de bir ilk, örnek olacak model bir proje.”dedi. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, Hasanbeyli Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Eğitim Merkezi’nin 23 dönümlük arazi içerisinde 2500 metrekare kapalı alanı ile aynı anda 50 kişiye hizmet verecek şekilde projelendirildiğini ifade ederek, Merkez’de bireysel terapiler, grup terapileri, Sağlık Bakanlığı onaylı detoks programı, bireysel eğitimler, aile eğitimleri, atölye çalışmaları, meslek edindirmeye yönelik eğitimler, konferanslar, motivasyon etkinlikleri ve terapi bahçelerinin yer alacağını söyledi.

Vali Yılmaz, Türkiye’de Bir İlk Olan Osmaniye Hasanbeyli Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Eğitim Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Türkiye’de bir ilk olan Osmaniye Hasanbeyli Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Ziyarette Bahçe Kaymakamı ve Hasanbeyli Kaymakam Vekili Aziz Kayabaşı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak, İl Müftüsü Ali Çakmak, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa İlmeç, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mulla Katık, İl Sağlık Müdür Vekili Uzman Doktor Ersin Peker, Hasanbeyli Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu da yer aldı.

Hasanbeyli Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Eğitim Merkezi binasında incelemelerde bulunan Vali Yılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun’dan devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, Hasanbeyli Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Eğitim Merkezi’nin 23 dönümlük arazi içerisinde 2500 metrekare kapalı alanı ile aynı anda 50 kişiye hizmet verecek şekilde projelendirildiğini ifade ederek, Merkez’de bireysel terapiler, grup terapileri, Sağlık Bakanlığı onaylı detoks programı, bireysel eğitimler, aile eğitimleri, atölye çalışmaları, meslek edindirmeye yönelik eğitimler, konferanslar, motivasyon etkinlikleri ve terapi bahçelerinin yer alacağını söyledi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Hasanbeyli Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Eğitim Merkezi’miz tamamlanmak üzere, inşallah en kısa sürede faaliyete geçmesi için gayret ediyoruz. Gerçekten Türkiye’de bir ilk, örnek olacak model bir proje.”dedi. Bağımlılıkla mücadele anlamında Merkez’de her türlü imkânın hazırlandığını ifade eden Vali Yılmaz, Merkezin, bağımlı bireylerin bağımlılıktan kurtulması için tüm aşamaların etkin bir şekilde sürdürülecek şekilde yapıldığını kaydetti. Hasanbeyli Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Eğitim Merkezi’nin bağımlılıkla mücadelede önemli bir rol üstleneceğini de belirten Vali Yılmaz, Merkez’de görev alacak personelin bağımlılıkla mücadele konusunda istekli ve gönülden mücadele etmek isteyen personeller olacağını söyledi. Binanın yapımını sağlayan İl Özel İdaresi, yüklenici firma ve emeği geçen bütün çalışanlara teşekkür eden Vali Yılmaz, “Uyuşturucu ile mücadele anlamında bütün alanlarda çalışmalarımızı en etkili şekilde sürdürüyoruz. Burası da bize bu mücadelede çok büyük katkı sağlayacak bir Merkez olacak. Ülkemize, Osmaniye’mize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.  

Merkez’in sera yapılacak alanında da incelemelerde bulunan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Burası, Hasanbeyli Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Eğitim Merkezi’mizin sera yapacağımız ve aynı zamanda hayvancılıkla ilgili çalışma yapacağımız alanı. Bütün eklentileriyle beraber Türkiye’de bir ilk, model olacak bir proje. Bu projenin başarılı olacağına inanıyoruz, örnek olması açısından da çok kıymetli. Bütün alanlarıyla birlikte Şubat ayının sonunda faaliyete geçmiş olacak”dedi.

Valilik Basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.