Genel

Vali Dr. Erdinç Yılmaz vatandaşı sürekli uyarıyor: KURALLARA UYARSANIZ COVİD-19’U YENERİZ

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler, Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Kazım Karabekir Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili ve Bilgi İşlem Şube Müdürü Muhammed Yunus Taş katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, korona virüsle mücadelenin devam ettiğini ifade ederek, bu mücadelede tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz denetimlerinin ardından yaptığı açıklamada, denetimlerin aralıksız devam ettiğini ifade ederek, “Korona virüsle mücadelemizi sürdürüyoruz. Toplumsal hareketliliğin olduğu alanlarda, alışveriş merkezlerinde esnaflarımızı ziyaret ediyoruz ve korona virüsle mücadelemizin kesintisiz sürmesi gerektiğini hatırlatıyoruz. Bu mücadelede tedbirleri elden bırakmamamız gerekiyor. Ayrıca şu aşamada aşımızı yaptırmış olmamız çok önemli.  Şu dönemde yayılma daha çok öğrencilerimiz arasında olmaktadır.  Dolayısıyla eğitim öğretimin devamı açısından 12 yaş ve üzeri çocuklarımızın aşılarını olması çok önem arz etmektedir. Bütün velilerimizden ve öğretmenlerimizden bu hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Bu mücadeleyi inşallah hep birlikte kazanacağız” diye konuştu.

Valilik Basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.