Genel

Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın Anadolu Ajansının Kuruluşunun 104. Yılı Kutlama Mesajı

Aziz vatanımızın her karış toprağında verdiğimiz Millî Mücadele’nin haklılığını dünya kamuoyuna duyurmak amacıyla Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan Anadolu Ajansı bugün de bilgi ve birikimine ileri teknolojiyi ekleyerek yalnızca ulusal basınımızın değil dünyanın da önde gelen, saygın ajanslarından biridir.

Kurtuluş Savaşı’mıza, Cumhuriyet’imizin kuruluşuna, ülkemizin büyümesi ve gelişmesinin her aşamasına tanıklık eden Anadolu Ajansının haber ve yayınları araştırmacılar için önemli bir kaynak niteliğini taşımaktadır. İlkeli yayıncılık anlayışı ve güçlü vizyonuyla yetiştirdiği çok sayıda gazeteciyle de basın alanında öncü olan milli ajansımız; Türk basını için gazetecilik ve habercilik alanında bir okul niteliği taşımaktadır.

Kıymetli Hemşehrilerim;

        Türk basınının gurur kaynağı Anadolu Ajansı, bir asrı aşan tecrübe ve birikimi, kendini sürekli yenileyen ve geliştiren yapısı ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Yüzyılı’nın sesini dünyaya duyurmaya devam edecektir.

        Bu duygu ve düşüncelerle, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Şehitler diyarı Osmaniye’mizde, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında görev yapan bütün personelini tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

                                                                                               Dr. Erdinç YILMAZ

                                                                                                                Vali

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.