Genel

VALİ DR. YILMAZ’IN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, “Bugün; yerel yönetimlerinizin temel taşını oluşturan, devletimizin vatandaşlarımıza açılan ilk kapısı olan muhtarlık müessesesinin kuruluş yıl dönümdür. Dolayısıyla vatandaşla devlet arasında önemli bir vazife üstlenen muhtarlarımız, yerel halkımızın özgür irade ve oylarıyla seçilip, demokrasi nehrimizi besleyerek, “halkın kendi kendini yönetmesi” ilkesinin de en eski yerel yönetim örneğini teşkil eder” dedi.

Vali Yılmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yaptığı yazılı kutlama mesajında şunları söyledi:

“Temel gayesi millete hizmet etmek olan, iki asırlıkköklü bir geçmişe sahip olan muhtarlıklarımız; vatandaşlarımızın sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olarak, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynamakta ve devletle milletimizin bütünleşmesinde kilit taşı görevi üstlenmektedir. Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın içerisinde kendini gösteren, her türlü üzüntüde ve sevinçte kapısını gönül rahatlığıyla çaldığı makamda görev yapan muhtarlarımız, bizlerin de baş tacıdır.

Şehitler Diyarı Güzel Osmaniye’mizin her alanda gelişmesi ve kalkınmasında muhtarlarımızın rehberliğine ve düşüncelerine ihtiyacımız vardır. İnanıyorum ki; her bir muhtarımız geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu bilinçle hizmetlerini sürdürerek, yerelde yaşayan vatandaşlarımızın taleplerini iletme ve bunlara çözüm bulma noktasında çalışmalarına devam edeceklerdir.

Osmaniye Valiliği olarak bizlerde üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle; ilimizde yer alan tüm mahalle ve köy muhtarlarımız ve kamu kurum ve kuruluşlarımızla kamu hizmetlerini sunma noktasında iş birliği içerisinde hareket ediyoruz. Vatandaşlarımıza her türlü imkanı sağlayacak, ilimizin gayri safi milli hasılasını yükselterek, vatandaşlarımızın refah seviyelerini arttıracak projeleri hayata geçirme gayreti içerisinde var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; böylesine önemli bir görevi icra eden, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkarı muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü’nü” kutluyor,kendilerini milletimizin hizmetine adayan tüm muhtarlarımıza ve ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.