Genel

VALİ, MUZ SERASINI İNCELEDİ, MUZ DİKTİ

Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde Yeni Kurulan Muz Serasında İncelemelerde Bulunarak, Muz Fidanı Dikti

Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde Yeni Kurulan Muz Serasında İncelemelerde Bulundu. Vali Yılmaz’ın ziyaretinde OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve Baştuğ Metalurji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baştuğ ile OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve Hatko Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Nejan Hatko da yer aldı.

Ziyaret sırasında Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Musa Gönül, Muz Serası hakkında bilgi verdi. 20 Bin metrekarelik bölgede 19 Bin metrekarelik kapalı alanda Muz Serasının kurulduğunu ifade eden Gönül, Seraya 4600 muz fidanının dikildiğini söyledi. 2022 yılının Eylül ayında ilk ürünün alınmasının hedeflendiğini belirten Musa Gönül, ürünlerin pazarının hazır olduğunu söyledi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Sanayi ürünlerinin üretildiği Organize Sanayi Bölgemizin aynı zamanda yeşil olmasını arzu ediyoruz. Çok güzel bir muz serası oluşturduk, güzel sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Son teknoloji ile donatılmış bir tesis oluşturuldu. Osmaniye’mize çok büyük ve güzel bir hizmet olduğunu düşünüyoruz. Buradan Organize Sanayi Bölgemize ciddi bir gelir elde edeceğimize inanıyoruz. Organize Sanayi Bölgemizde böyle bir projeyi, OSB Yönetim Kurulu olarak işadamlarımızın da desteğiyle, gerçekleştirmiş olduk. OSB Yönetim Kuruluna ve destek veren işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Osmaniye’mize hayırlı, uğurlu olsun.”dedi. Osmaniye OSB’deki muz serasının OSB’ler içinde Türkiye’de ilk olduğunu belirten Vali Yılmaz, Seranın diğer Organize Sanayi Bölgelerine örnek olacağını söyledi. Valilik Basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.