Genel

VALİ YILMAZ: “COVİD-19 İLLETİNİ  SIFIRLAYANA KADAR MÜCADELEYE ARA VERMEDEN DEVAM”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, denetimlerin devam ettiğini ifade ederek, “Denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Toplumsal hareketliliğin olduğu cadde ve sokaklarda, alışveriş merkezleri ve marketlerde esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Koronavirüsle mücadelede Osmaniye olarak, hamdolsun, çok iyi gidiyoruz. Osmaniyeli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. İnşallah en iyi şekilde sürdürelim. Bu mücadeleyi en iyi şekilde sonuçlandırabilmemiz için mutlaka tedbirlere uymaya devam etmeli ve aşımızı olmalıyız” çağrısında bulundu.

Ülkemizde her ne kadar 01 Temmuz tarihi itibariyle normalleşme adımları atıldıysa da özellikle de maske ve sosyal mesafe konularında denetimler sürüyor.Tüm ülkemizde olduğu gibi Osmaniye’de de korona virüs ile mücadele kapsamında yapılan denetimler aralıksız devam ediyor.Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan korona virüs haritasında yüzde 62,2 aşılama oranıyla turuncu renkte gösterilen Osmaniye’de korona virüsle mücadele sürüyor.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Musa Şahin Bulvarı boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ile  İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili Hüseyin Zafer  katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, denetimlerin devam ettiğini ifade ederek, “Denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Toplumsal hareketliliğin olduğu cadde ve sokaklarda, alışveriş merkezleri ve marketlerde esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Koronavirüsle mücadelede Osmaniye olarak, hamdolsun, çok iyi gidiyoruz. Osmaniyeli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. İnşallah en iyi şekilde sürdürelim. Bu mücadeleyi en iyi şekilde sonuçlandırabilmemiz için mutlaka tedbirlere uymaya devam etmeli ve aşımızı olmalıyız. Şu anda bütün sağlık birimlerimizde, 18 yaş üzerindeki bütün Osmaniyeli hemşehrilerim randevusuz olarak aşılarını yaptırabilirler. Mutlaka yaptırmaları gerektiğini düşünüyorum çünkü koronavirüsten kurtulmanın yolu tedbirlere hassasiyetle uymak ve aşı yaptırmaktır”diye konuştu.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.