Genel

Vali Yılmaz, Covid-19 Tedbirlerine Yönelik Denetimlere Katıldı

Osmaniye’de Covid-19 tedbirlerine yönelik geniş kapsamlı denetimler Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın katılımıyla aralıksız devam ediyor. Korona virüsle mücadele kapsamında yapılan denetimlere bugüne kadar katılmaya devam eden Valimiz Erdinç Yılmaz, kısıtlamaların kaldırılması ve normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte bazı vatandaşlarda maske takma oranının düştüğünü söyledi.
Açıklanan korona virüs haritasında yüzde 58,1 aşılama oranıyla turuncu renkte gösterilen Osmaniye’de denetimler devam ediyor. ‘Dinamik Denetim Modeli’ kapsamında Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Mehmet Bahar ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık ile birlikte Kemal Satır Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere katılan Vali Erdinç Yılmaz, normalleşme süreciyle birlikte bazı vatandaşlarda maske takma oranının düştüğünü söyledi.
Maske takma sorumluluğunun halen devam ettiğini hatırlatan Vali Yılmaz, Denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Normalleşme süreci ile birlikte vatandaşlarımızda maske takma oranının düştüğünü görüyoruz. Ancak bunun korona virüsle yaptığımız mücadeleyi sekteye uğratacağını bilmemiz gerekiyor. Maske takma sorumluluğumuz hala devam ediyor. Maskemizi takalım, sosyal mesafeye dikkat edelim ve hijyen kurallarına uyalım. Şu anda korona virüsle mücadelede çok iyi gidiyoruz. Bu virüsten tamamen kurtulmak için öncelikle tedbirlere uymamız sonra da mutlaka aşımızı olmamız gerekiyor. Bütün Osmaniyeli hemşerilerimden kurallara hassasiyetle uymalarını bekliyorum. İnşallah vaka sayısının en düşük olduğu iller arasında en iyi il olma durumumuzu sürdürelim ve korona virüsü bitiren ilk kent Osmaniye olsun” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.