Genel

Vali Yılmaz, denetimlerde aşının önemini anlattı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs salgını etkisini sürdürmeye devam ediyor. Salgın ile mücadele kapsamında da önlemler ve denetimler aralıksız sürüyor. Osmaniye’de de Covid-19 tedbirlerine yönelik geniş kapsamlı denetimler, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın da katılımıyla sürüyor.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Atatürk Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve  112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık  katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak, ilimizde vakaların arttığını ve bu süreçte tedbirlere hassasiyetle uyulmasının çok önemli olduğunu söyledi. Aşı olmanın hem kendi sağlığımız hem de toplumumuzun sağlığı için gerekli olduğunu belirten Vali Yılmaz, aşı olmayan vatandaşlarımızın bir an evvel aşı olmalarının korona virüsle mücadelede çok önemli olduğunu vurguladı.

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Toplumsal hareketliliğin olduğu alanlarda tedbirlere uyulmaya devam edilmesinin önemi hususundaki görüşlerimizi vatandaşlarımıza aktarıyoruz. Maalesef ilimizde vaka sayısı yükselmekte. Mutlaka bu artışı durdurmalıyız. Bunun için de öncelikli olarak tedbirlere uymaya devam etmemiz ve aşı olmayan vatandaşlarımızın da bir an evvel aşılarını olmaları gerekiyor. Artık hepimizin çok iyi bildiği üzere, maalesef hayatını kaybedenlerin çok büyük bir kısmı aşı olmayan vatandaşlarımız. Yoğun bakıma yatanlar aşı olmayanlar. Hastalığa yakalanıp etkilenenlerin de aşı sürecini tamamlamayanlar olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu virüsten kurtulmak için öncelikle tedbirlere uymaya devam edeceğiz ve aşımızı olacağız. Bu konuda Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulu ne öneriyorsa, o önerileri dikkate almamız gerekiyor. Osmaniyeli vatandaşlarımıza tedbirlere hassasiyetle uymalarının korona virüsle mücadelede çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.