Genel

VALİ YILMAZ, HAL’DE AŞININ ÖNEMİNİ ANLATTI

Vali Dr. Erdinç Yılmaz: “Bugün Hal esnafımızı ziyaret ettik. Hal esnafımız, korona virüsle mücadelede, başından beri tedbirleri hassasiyetle uyguladı. Başkanımıza ve Hal esnafımıza teşekkür ediyorum. Şu süreçte korona virüs maalesef ciddi şekilde yayıldı. Bunu mutlaka aşağılara çekmemiz lazım. Bu nedenle tedbirleri asla elden bırakmamamız ve aşı olmayan vatandaşlarımızın mutlaka bir an evvel aşı olması gerekiyor. Şu anda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın %99’u aşı olmayan vatandaşlarımız. Artık şu çok net anlaşılıyor ki aşı bu virüsten koruyor. Bu nedenle mutlaka vakit kaybetmeden aşı olmamız lazım” dedi.

Covid-19 Tedbirlerine Yönelik Geniş Kapsamlı Denetimler Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın Katılımıyla Aralıksız Devam Ediyor.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Sebze ve Meyve Halinde gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık ve Osmaniye Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Murat Yalçın  katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın denetimleri sırasında, aşı olmak isteyen vatandaşlarımız Sebze ve Meyve Halinde kurulan aşı standında, aşılarını yaptırdılar. Denetimleri öncesinde aşı standını ziyaret eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, aşı ekiplerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Vali Yılmaz, Sebze ve Meyve Halinde gerçekleştirdiği denetimlerinde, hal esnafı ve vatandaşlarımızla bir süre sohbet ederek, korona virüsle mücadelede tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı yaptırmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bugün Hal esnafımızı ziyaret ettik. Hal esnafımız, korona virüsle mücadelede, başından beri tedbirleri hassasiyetle uyguladı. Başkanımıza ve Hal esnafımıza teşekkür ediyorum. Şu süreçte korona virüs maalesef ciddi şekilde yayıldı. Bunu mutlaka aşağılara çekmemiz lazım. Bu nedenle tedbirleri asla elden bırakmamamız ve aşı olmayan vatandaşlarımızın mutlaka bir an evvel aşı olması gerekiyor. Şu anda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın %99’u aşı olmayan vatandaşlarımız. Artık şu çok net anlaşılıyor ki aşı bu virüsten koruyor. Bu nedenle mutlaka vakit kaybetmeden aşı olmamız lazım. Osmaniyeli hemşerilerime bir kez daha tedbirlere hassasiyetle uymaları gerektiğini ve aşı olmayan vatandaşlarımızın da aşı olmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum.”diye konuştu.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.