Genel

VALİ YILMAZ: “KORONAVİRÜSÜ BİTİREN İLK İL BİZ OLALIM”

Ülkemizde 1 Temmuz tarihi itibariyle birçok kısıtlamalar kaldırılarak normalleşme sürecinde büyük adımlar atıldı.

Ancak pandemi süreci devam ettiğinden ve kuralların hala geçerli olması sebebiyle denetimler de devam ediyor. Bugüne kadar nerdeyse tüm denetimlere katılan Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz da denetimlere eşlik etmeye devam ediyor.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Devlet Bahçeli Bulvarı boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi.

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Caddeler ve sokaklarda, toplumsal hareketliliğin olduğu her alanda kontrol ve denetimlerimiz devam ediyor. Şu süreçte maskemizi takmamız, sosyal mesafeye dikkat etmemiz, hijyen kurallarına hassasiyetle uymamız çok daha önemli hale geldi. Osmaniye olarak çok iyi gidiyoruz hamdolsun. Osmaniyeli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. İnşallah böyle devam edelim ve koronavirüsü bitiren ilk il biz olalım. Ayrıca sırası gelen bütün hemşehrilerime aşılarını olmalarını tavsiye ediyorum. Bu virüsten ancak bu şekilde kurtulabileceğimizi biliyoruz. Tedbirleri elden bırakmayalım ve mutlaka aşımızı olalım” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.