Genel

VALİ YILMAZ, KÖYDEKİ YANGIN BÖLGESİNDE

Osmaniye Valisi  Dr. Erdinç Yılmaz, Kazmaca Köyü’nde Söndürme Çalışmaları Devam Eden Yangın Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kazmaca Köyü’nde dün öğle saatlerinde başlayan ve söndürme çalışmaları devam eden yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Yangının ilk gününde bölgeye giderek çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yılmaz, bölgeye tekrar giderek devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Vali Yılmaz’ın incelemelerinde İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul ve İl Özel Genel Sekreteri Mesut Ovalı da yer aldı.

        Yangın söndürme çalışmalarını yakından takip eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz’dan devam eden söndürme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yangının kontrol altına alınması için çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Bölge Müdürü Yılmaz, havadan helikopter ve uçak ile karadan ise arazözler ve çevre illerden gelen çok sayıda itfaiye araçları ile müdahale edilen yangın bölgesinde ekiplerin iş makineleriyle de yol açma çalışmasına devam ettiğini belirtti. 

        İncelemelerinin ardından konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, dün ilimizde Derobası ve Kazmaca Köylerimizde çıkan yangınlardan, Derobası’ndaki yangının söndürüldüğünü ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, Kazmaca Köyümüzdeki yangının söndürülmesi için çalışmalara dünden bu yana aralıksız devam edildiğini söyledi. Önceliğin vatandaşlarımızın can güvenliği olduğunu belirten Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Yangını söndürmek için bütün imkânlarımızla mücadele ediyoruz.”diye konuştu.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.