Genel

VALİ YILMAZ,  ÖĞRENCİ YURDUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Valilik Kompleksi içindeki otopark ve Valilik çatısı üzerinde ve Osmaniye Kız Öğrenci Yurdumuzun çatısında güneş enerjisi sisteminin yerleştirilmesi çalışmasında son aşamaya geldik. Uzun zamandır bunun mücadelesini veriyorduk. Artık elektriğimiz neredeyse bedavaya gelecek “ dedi.

Vali Yılmaz, KABEV Kapsamında Enerji Verimliliği Çalışmaları Yapılan Kız Öğrenci Yurdunda İncelemelerde Bulundu

       Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Türkiye’de Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi (KABEV) kapsamında enerji verimliliği çalışmaları yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığı  Osmaniye Kız Öğrenci Yurdunda incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Yılmaz’ın inceleme ziyaretinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi ve Valilik İdari Hizmetler Şube Müdürü Melahat Çelik de yer aldı. Dünya Bankası tarafından fonlanarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü (YİGM) tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) desteği ile uygulanan, Türkiye’de Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi (KABEV) ile enerji giderlerinin azaltılması yoluyla cari açığın azaltılması, enerji tüketimlerinin azaltılması ile sera gazı emisyonlarının azaltılması,  sera gazı emisyonlarının azaltılması yoluyla iklim değişikliği ile mücadele edilmesi, sosyal ve ekonomik fayda sağlanması, enerji verimliliği konusunda toplumda farkındalığın artırılması hedefleniyor.

        Ziyaret sırasında TİMA Müşavir Firması Proje Müdürü Burhan Bilgehan, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a bilgi verdi. 2 binanın ve İdare Binasının enerji verimliliği çalışmalarının tamamlandığını son binada çalışmaların devam ettiğini ifade eden Bilgehan, 10 Mayıs itibariyle çalışmaların tamamlanmış olacağını söyledi.

Yapılan çalışmalarda kazan dairesinin değiştiğini, çatılara güneş paneli konulduğunu belirterek, %60 tasarruf sağlanacağını belirten Proje Müdürü Burhan Bilgehan, Kız Yurdunda ayrıca tüm pencerelerin ısıcamlı pencerelerle değiştirildiğini, dış cephede mantolama yapıldığını, idari bina üzerine sıcak su için mekanik solar sistem kurulduğunu ve içme suyu için depo konulduğunu da ifade etti.

        Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ziyaretinin ardından yaptığı konuşmada, “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Valilik Kompleksi içindeki otopark ve Valilik çatısı üzerinde ve Osmaniye Kız Öğrenci Yurdumuzun çatısında güneş enerjisi sisteminin yerleştirilmesi çalışmasında son aşamaya geldik. Uzun zamandır bunun mücadelesini veriyorduk. Artık elektriğimiz neredeyse bedavaya gelecek.

Hem temiz enerji, doğa dostu bir enerji hem de her zaman çok ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi kendimizin sağlıyor olması çok güzel bir proje oldu. Bu projeye emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum. Yüklenici firma da tamamlama gayreti içinde çalışmalarını sürdürüyor, onları da kutluyorum. Bu çalışmanın kamu kurumlarımız adına çok önemli bir katkı sağladığını düşünüyorum. Osmaniye’mize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.