Genel

VALİ YILMAZ, PROJE HAZIRLAYAN ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

Vali Yılmaz, Samet Aybaba Spor Lisesi Okul Müdürü Aylin Başlamışlı ve Proje Kapsamındaki Öğrencileri Makamında Kabul Etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Samet Aybaba Spor Lisesi Okul Müdürü Aylin Başlamışlı ve proje kapsamındaki öğrencileri makamında kabul etti. Öğrencilere Osmaniye OSB Müdürü Musa Gönül, Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Yardımcısı Abdullah Çelik, Hentbol İl Temsilcisi Yardımcısı Kutup Maraş, Projede görevli Antrenörler Nisa Karaoğlu, Umut Çetin, Kadir Yıldız, Ahmet Delebe ve Muhammet Tören eşlik etti.

Ziyaret sırasında Okul Müdürü Aylin Başlamışlı “Havalı Hentbol Fıstıkları” projesi hakkında Vali Yılmaz’a bilgi verdi.

Osmaniye Hentbol İl Temsilciliği ve Samet Aybaba Spor Lisesi tarafından ortaklaşa yürütülen Projenin adında yöresel değeri açısından fıstık temasının özellikle kullanıldığını belirten Başlamışlı, projenin amacının Osmaniye’de sporu Hentbol branşı ile tabana yayarak güçlü bir alt yapı oluşturmak, bölge ve ülke düzeyinde Osmaniye’miz adına başarılar elde etmek ve milli takıma sporcu yetiştirir hale gelerek ülkemizi temsil edecek Osmaniye’li gençleri yetiştirmek olduğunu söyledi.

Okul Müdürü Aylin Başlamışlı, “Projede 12 ilkokulun 4. Sınıfında okuyan öğrencilere yönelik, her sınıftan 5 asil 5 yedek toplam 10 öğrenci belirleyerek oluşturulacak sınıf takımlarının, 2 Nisan-19 Mayıs tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü antrenörleri, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü antrenörleri, il hakemleri ve temsilcilik antrenörleri ile mini hentbole yönelik eğitsel oyunlar ve branşa yönelik basit temel hareketler ve basit oyun kuralları ile oynayacağı temel eğitim ile hazırlık süreci sonucunda belirlenmesini kapsamaktadır.

20 Mayıs-27 Mayıs arasında okullarda mini hentbol şenliği olarak sınıflar arası turnuvalar düzenlenecektir. Son aşama olarak mayısın son haftası il bazında her okulu temsilen oluşturulacak takım ile okullar arası mini hentbol şenliği turnuvası düzenlenecektir. ”dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Dr. Erdinç Yılmaz, projenin hazırlanmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederek, öğrencilerimize başarılar diledi.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.