Genel

VALİ YILMAZ: “TÜRK BASINI; CESUR DİRENİŞİN KAHRAMANLARININ DESTANINI YAZMIŞTIR”

Osmaniye Vali.i  Dr. Erdinç Yılmaz, Gazeteciler  ve Basın Bayramı Mesajında önemli konulara vurgu yaptı.

“Milletimizin müşterek sesi olan Türk basınımız; tarihin her döneminde vatandaşımızın gözü, kulağı, sesi olmaya ve kamuoyunun doğru haber almasına katkıda bulunmaya, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde, başarılı bir şekilde devam etmektedir” diyen Vali Dr. Erdinç YILMAZ, mesajında şunları söyledi:

“Türk basınımız; milli mücadele yıllarında bayrak aşkımızı, vatan sevdamızı ve milli emellerimizi pekiştirerek,  Anadolu’muzun düşman işgaline karşı direnişinin yürekli sesi olmuş, cesur direnişin kahramanlarının destanını yazmıştır.

Türk basınımız; milletimizin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan   olan Cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturmuş, 15 Temmuz günü de ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına, milli iradeye ve demokrasimize kasteden darbe girişimine karşı dik duruş sergileyerek, darbe girişiminin bertaraf edilmesinde önemli rol oynamıştır.

Türk basınımız; Şehitler Diyarı, Fıstığın Başkenti ve Turpun Anavatanı olan Osmaniye’mizin ülkemize tanıtılmasında da büyük rol almaktadır. İnanıyorum ki basınımız; bu topraklarda olup biteni, doğru ve tarafsız bir şekilde gündeme taşıyarak, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına, güçlenmesine ve markalaşmasına katkı vermeye devam edecektir.

Çünkü; vatandaşımızın doğru haber alması, kamuoyunun sağlıklı bilgilendirilmesi, toplum sorunlarının  tartışılması noktasında ve gerek ülkemizin gerekse Osmaniye’mizin her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük bir güce sahiptir.

Biliyoruz  ki; basın mensuplarımız üstlendiği bu önemli görevler ile birlikte, toplum ile devlet arasında önemli bir köprü görevi üstlenerek, her mevsim ve her şartta durmaksızın, görevlerini büyük bir fedakârlık içerisinde yapmaktadırlar.

Vali Yılmaz, mesajını “Bizler de bu önemli günde; hayatını kaybeden basın mensuplarımızı rahmet ve şükranla anıyor, görev başında bulunan gecesini gündüzüne katıp büyük bir disiplin ve titizlikte çalışan basın mensuplarımızın “Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı” en içten duygularımla kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diyerek tamamladı.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.