Genel

Vali Yılmaz’dan TZOB Başkanı ve Yönetimine TEŞEKKÜR

Yoğun çalışma temposundan fırsat buldukça ziyaretler gerçekleştiren Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Ziraat Odası’nı (OZO) ziyaret etti. Tarım ve Orman İl Müdürü Recep Bulut, Ziraat Odası Başkanı Bahadır Sezgin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Vali Yılmaz, ziyaretinin devamında Oda Başkanı Bahadır Sezgin’den bilgi aldı.

Ziraat Odası Başkanı Bahadır Sezgin, öncelikle Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a ziyareti nedeniyle teşekkür ederek, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) tarafından  ülke genelinde yangınlardan zarar gören çiftçilerin yaralarını sarmak ve yanan alanların ağaçlandırılması için başlatılan yardım kampanyası sonucunda toplanan bağıştan, Osmaniye’de yangın zarar gören çiftçilerimizin mağduriyetlerini gidermek amacıyla ayrılan yardımı, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü vasıtasıyla çiftçilerimize teslim edeceklerini ifade etti. Başkan Sezgin, kampanyada toplanan bağışın, Türkiye genelinde yangından zarar gören illerde, zarar gören alanların büyüklüğü ve zarar gören çiftçi sayısı ile oranlanarak paylaştırıldığını da sözlerine ekledi.

Ziraat Odası’nı ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Erdinç Yılmaz, “Yaşanan felaketin zararlarının giderilmesine destek olduğunuz ve vatandaşlarımızın derdine ortak olma anlamında bu hayırlı işinizden dolayı başta Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu olmak üzere sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Vali Yılmaz’ın konuşmasının ardından kampanya kapsamında toplanan yardımdan Osmaniye için ayrılan bölüm, hak sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere Tarım ve Orman İl Müdürü Recep Bulut’a teslim edildi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.