Genel

VALİDEN AŞI OLUN ÇAĞRISI

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Korona virüs denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Korona virüsle mücadelemizi başarıyla sonuçlandırmak için tedbirlere hassasiyetle uymamız ve aşılarımızı bir an önce yaptırmamız gerekiyor. Aşı olmayan hemşehrilerimizden aşılarını bir an evvel olmalarını ısrarla talep ediyorum ve bunun gerekli olduğuna inanıyorum. Aşı sürecini tamamlamamış hemşehrilerimizin de bir an evvel bu süreci tamamlamalarını istiyorum. Bunun hepimizin sağlığı için çok önemli ve gerekli olduğuna inanıyorum. Yaşadığımız bu süreçte şunu artık çok iyi biliyoruz ki hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çok büyük bir kısmı aşı olmayan ya da aşılama sürecini tamamlamamış olan vatandaşlarımız. Lütfen aşılarımızı bir an evvel olalım ve tedbirlere uyalım”

01 Temmuz’dan itibaren normalleşme süreci başlasa da tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamındaki denetim ve tedbirler devam ediyor. Osmaniye’de de Covid-19 tedbirlerine yönelik geniş kapsamlı denetimler sürüyor.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Dereobası Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve  112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık  katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak, ilimizde vakaların arttığını ve bu süreçte tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Korona virüs denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Korona virüsle mücadelemizi başarıyla sonuçlandırmak için tedbirlere hassasiyetle uymamız ve aşılarımızı bir an önce yaptırmamız gerekiyor. Aşı olmayan hemşehrilerimizden aşılarını bir an evvel olmalarını ısrarla talep ediyorum ve bunun gerekli olduğuna inanıyorum. Aşı sürecini tamamlamamış hemşehrilerimizin de bir an evvel bu süreci tamamlamalarını istiyorum. Bunun hepimizin sağlığı için çok önemli ve gerekli olduğuna inanıyorum. Yaşadığımız bu süreçte şunu artık çok iyi biliyoruz ki hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çok büyük bir kısmı aşı olmayan ya da aşılama sürecini tamamlamamış olan vatandaşlarımız. Lütfen aşılarımızı bir an evvel olalım ve tedbirlere uyalım” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.