Genel

VALİDEN “BİR AN ÖNCE AŞINIZI OLUN” ÇAĞRISI

Vali Dr. Erdinç Yılmaz: “Denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Pazartesi günü itibariyle aşılamada %75 oranını yakaladık. Bu gerçekten İlimiz açısından çok önemliydi fakat yeterli değil. Aşılama devam ediyor, aşı olmayanların bir an önce aşılarını olması gerekiyor. Koronavirüsle mücadelede aşının çok önemli olduğunu ve koruduğunu biliyoruz. Hatta Ülkemiz genelinde ölümlerin % 99’unun aşı olmayan vatandaşlarımızdan olduğunu da biliyoruz. Dolayısıyla sağlığımız için, hepimiz için, toplumun sağlığı için aşılarımızı olmalı ve tedbirlere uymaya devam etmeliyiz” dedi.

Osmaniye’de Covid-19 Tedbirlerine Yönelik Geniş Kapsamlı Denetimler, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın Katılımıyla Aralıksız Devam Ediyor.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Atatürk Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve  112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık  katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Vali Yılmaz, denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak, içinde bulunduğumuz süreçte tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı yaptırmanın çok önemli olduğunu söyledi. 

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Pazartesi günü itibariyle aşılamada %75 oranını yakaladık.

Bu gerçekten İlimiz açısından çok önemliydi fakat yeterli değil. Aşılama devam ediyor, aşı olmayanların bir an önce aşılarını olması gerekiyor. Koronavirüsle mücadelede aşının çok önemli olduğunu ve koruduğunu biliyoruz. Hatta Ülkemiz genelinde ölümlerin % 99’unun aşı olmayan vatandaşlarımızdan olduğunu da biliyoruz.

Dolayısıyla sağlığımız için, hepimiz için, toplumun sağlığı için aşılarımızı olmalı ve tedbirlere uymaya devam etmeliyiz. Bu süreçte tedbirleri asla gevşetmememiz gerekiyor. Maske takma alışkanlığımızı zaten uzun zamandır sürdürüyoruz, bundan asla vazgeçmemeliyiz.

Bir kez daha Osmaniyeli hemşehrilerimden tedbirlere hassasiyetle uymaya devam etmelerini ve mutlaka aşılarını bir an evvel yaptırmalarını talep ediyorum. Vatandaşlarımız randevu almadan herhangi bir sağlık biriminde aşılarını yaptırabilirler. ”diye konuştu.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.