Genel

VALİDEN SON UYARI: ”ACİLEN AŞIMIZI OLALIM”

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Dr. Devlet Bahçeli Bulvarı boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve  İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili Hüseyin Zafer katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, korona virüsle mücadelede tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Korona virüsle mücadelemizi sürdürüyoruz. Toplumsal hareketliliğin olduğu cadde ve sokaklarımızda denetimlerimize devam ediyoruz.  Şunu artık çok iyi biliyoruz ki korona virüsle mücadelede tedbirlere uymak birinci önceliğimizdir. Ayrıca mutlaka aşılarımızı olmamız gerekiyor.  Aşı sürecini tamamlamamış hemşehrilerimizin, bir an önce bu süreci tamamlamasının, kendi hayatı için toplumumuzun sağlığı için çok önemli ve gerekli olduğunu biliyoruz. Korona virüse yakalananların çok büyük bir kısmı aşı olmayan vatandaşlarımız. Hayatını kaybedenler çok büyük oranda aşı olmayanlar ve aşı sürecini tamamlamamış olan vatandaşlarımız. Dolayısıyla kendi sağlığımız için toplumumuzun sağlığı için hepimizin sağlığı için tedbirlere uymamız ve aşılama sürecimizi tamamlamamız gerekmektedir.” diye konuştu. Valilik Basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.