Genel

Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz’ın 10 Kasım ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Ülkemizin ufuklarında özgürlük güneşini bir meşale gibi yakan, kalbimizin en güzel yerinde yatan eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan bedenen ayrılışının 83. yıl dönümünde rahmet ve şükranla anmaktayız.

Bizim kahramanımız, öyle bir kahramandır ki; ülkesinin dört köşesi işgal altındayken, düşman her yerde kol gezerken dahi umudunu yitirmemiş milletine inanmış ve tüm dünyaya vatan uğruna nasıl tek yürek olunacağını göstermiştir.

Bizim kahramanımız, öyle bir kahramandır ki; yoksulluk ve sefalet içinde yıllarca mücadele eden bir milletin küllerinden yeniden doğmasına ve istiklaline kavuşmasına öncülük etmiştir.

Bizim kahramanımız; öyle bir kahramandır ki; Türk Kadınına dünyanın en medeni milletlerinin dahi sahip olmadığı hakları getirerek, hak ettiği değeri vermiştir.

Çünkü;

Çanakkale’de 15 yaşında şehit olanım o.

Sarıkamış’ta on binlerce donan Mehmet’im o.

Malazgirt’in kapısını açan Alparslan’a sahip çıkanım o,

Fatih’in mirasını ellere vermeyenim o,

Koskoca topu kaldırma gücüne nail olan Seyit Onbaşı’nın azmi o,

Çünkü O; koskoca tarihe sahip çıkan bir lider, bir öğretmen, bir komutan ve dahası vatan aşkı ve bayrak sevdasıyla milletine dört elle sarılan bir insan.

Atatürk birçok meziyeti şahsında toplamış büyük bir devlet adamı, ileriyi gören bir liderdir. Erzurum Kongresi’nde:“Vatanın bölünmez bir bütün olduğunu” tüm dünyaya ilan etmiş, Sakarya Savaşı’nda: “Vatanın her karış toprağı, vatandaş kanıyla sulanmadıkça terk olunmaz.” ideali ve çelik iradesiyle vatan topraklarına sahip çıkmıştır.

Büyük önder Atatürk, bükülmez bileklerimizde kuvvet, gözlerimizde ışıksın. Zihnimiz ilkelerinle, kalplerimiz sonsuz sevgin ve bizlere bıraktığın vatan aşkıyla doludur. Acı kaybının yıldönümünde, azim ve gururla gösterdiğin hedeflere ulaşmak yolunda milli birlik ve dayanışma içinde yürüyoruz.

Sürekli gelişen ve yenilenen bir Türkiye ortaya çıkarmak için ilkelerin doğrultusunda hep birlikte gayret gösteriyoruz. Bu ilkelerle hareket eden, vatansever, dürüst, çalışkan ve hedefleri olan nesillerin elinde şekil bulacaktır.

Saygıdeğer Osmaniyeliler;

Bizler de Millet olarak Büyük Önder Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkıp; fikirleri ışığında el birliği ile çalışarak Ülkemizi daha ileri seviyelere getirmek için her türlü fedakârlığı göstermek zorundayız.

Sözlerime son verirken, eşsiz Kahraman Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını en kalbi duygularımla, rahmet ve şükranla yâd ediyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Dr. Erdinç YILMAZ

Osmaniye Valisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.