Genel

VATAN SAĞ OLSUN

Osmaniye Somuncubaba Camii Yaz Kur’an Kursu erkek, kız ve 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğretmen Öğrencileri;  15 Temmuz’u Unutmamak, Unutturmamak için 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin yıl dönümünde tüm şehitlerimizi Hatimler, Yasinler, Dûalarla anarak, öğrencilerle AY YILDIZ karoğrafi ile zihinlerde yer eden, dosta güven veren darbelere hayır mesajı verildi.

Yüce Dost Allahu Teâla; namus olan Albayrağımızı göklerden indirmesin, ezanımızı susturmasın, vatan hainlerine düşmana vatanımızı böldürtmesin, Milletimizin birlik beraberliğini daim eylesin inşallah.

Önder İmamhatipler Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı Ömer BAHÇECİ, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bizler önce millet olabilmek, sonra da ümmet olmak noktasındayız.

Yüce Dost Allahu Teâla; “Biz sizleri tanış olasınız diye milletlere, kabilelere böldük.” Buyuruyor. Millet olabilmek için milli duyguların olgunlaşması yerinde olur.

Bu söylemler; Mehmetçik duygusu ağır basan, vatan müdafasına kınalayarak gönderdiği Mehmet’in, Mehmetçiğin duygularıdır. Bu millete Mehmetçik üzerinden, din duygusu üzerinden hain darbe girişimi yapılmıştır.

Bizler, Mehmetçiğin kullandığı sloganları kullanarak, Vatan müdafasında bulunan Mehmetçiği itibarsızlaştıranlara karşı, Mehmetçiğimize, dolayısı ile Vatanımıza sahip çıkanlara sevgi duygularımızı yansıtmak arzusunda olduk.

VATAN MÜDAFASINDA BULUNANLARA, HÜR BİR ŞEKİLDE İNANÇLARIMIZI YAŞAMAMIZI sağlayan VATANIMIZA VEFA borcumuz var.

AŹİZ ŞEHİTLERİMIZİN RUHU ŞÂD OLSUN.

VATAN SAĞOLSUN.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.