Genel

Yoğunoluk Köyünde kaybolan engelli şahıs bulunarak ailesine teslim edildi

Osmaniye’nin Kadirli ilçesi Yoğunoluk köyünde kaybolan engelli şahıs, AFAD, Kadirli İtfaiyesi ve Jandarma ekiplerinin gayretli arama çalışmaları sonucunda bulunarak ailesine teslim edildi.

Osmaniye AFAD tarafından yapılan açıklamada “07/07/2021 tarihinde saat 21.01’de Kadirli İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan alınan ihbara göre; İlimiz Kadirli İlçesi Yoğunoluk Köyünde 35 yaşında, zihinsel engelli bir erkek vatandaşımızın kaybolduğu bilgisi alınmıştır. Bu bilgiye istinaden hareket eden Osmaniye AFAD Arama Kurtarma ekibi, gece boyunca çalışmalara devam etmiş, çalışmalara Kadirli İtfaiyesinin iz takip köpeği de katılmıştır. Daha sonrasında çalışmalara Jandarma ve Jandarma iz takip köpeği de destek vermiştir. 08/07/2021 tarihinde saat 07.24’de Yoğunoluk Köyü kırsalında ormanlık alanda bulunan vatandaşımızın sağlık durumu iyi olup, ailesine teslim edilmiştir” denildi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.