Genel

YOLCU BİLET ÜCRETLERİNDE ‘TAVAN FİYAT’ UYGULANACAK

Özellikle Kurban Bayramı dolayısıyla 9 günlük tatil nedeniyle insanlar şehirler arası yolculuk için hazırlıklara başladı. Bu durum da taşımacılık sektörünü harekete geçirdi. Bu arada yolcu bilet ücretlerinde fahiş fiyat uygulamasının önüne geçilmesi adına bayrama kısa bir süre kala yeni bir karar alındı. Buna göre karayolu taşımacılığında 3 ay süre ile tavan ücret tarifesi getirildi.

Alınan karara göre, yolun uzunluğuna göre belirlenen fiyatların üzerinde bilet satılamayacak. Karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Konu ile ilgili karar, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan Karayolu Yolcu Taşımacılığı alanında uygulanacak Tavan Ücret tarifesi hakkında tebliğ ile açıklandı.

3 AY BOYUNCA GEÇERLİ OLACAK

Alınan karara göre tavan fiyat üç ay boyunca uygulanmaya devam edecek. Buna göre tavan bilet fiyatları: Yol mesafesi 101 – 115 km arasında 84 TL, Yol mesafesi 351 – 450 km arasında 114 TL, Yol mesafesi 651 – 700 km arasında 174 TL olacak.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.