Genel

YÖRESEL ÜRÜNLERE DOĞAKA DESTEĞİ

Kadirli Belediyesi tarafından hazırlanan “Kadirli Belediyesi Kadın Eli Yöresel Ürünler Üretim ve İşletme Merkezi “ adlı SOGEP Projesi Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından desteklenmeye hak kazandığı bildirildi.

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan’ın talimatları doğrultusunda Kadirli Belediyesi Proje Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Kadirli Belediyesi Kadın Eli Yöresel Ürünler Üretim ve İşletme Merkezi projesinin sözleşmesi imzalandı.

Projenin toplam bütçesi 1 Milyon 790 Bin Tl olup bunun 1 Milyon 290 bin TL’si DOĞAKA tarafından karşılıksız hibe destek tutarı olara verilecek.

Kadirli Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Semercioğlu ile DOĞAKA Genel Sekreteri Oğuz Alibekiroğlu tarafından sözleşme karşılıklı olarak imzalandı.

Proje ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, “ Cemal Paşa Mahallesinde yapılacak olan Kadın Eli Yöresel Ürünler Üretim ve İşletme Merkezi projemizin büyük bir bölümü DOĞAKA tarafından maddi destek görmüştür. Proje ile Kadınlarımızın el ürünlerini pazarlayabilecekleri Sıhhi şartlar altında paketleme ve pazarlama imkanı bulabilecekleri modern bir sosyal donatı alanını Kadirlimize kazandırıyoruz. Projemize en kısa sürede başlayarak Kadınlarımızın ve Kadirli halkının hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Projemiz içerisinde Gastronomi mutfağı, Seminer Salonu, Çocuk Eğitim Salonu ve teşhir salonu yapılacaktır. Proje kapsamında Kadınlarımıza girişimcilik eğitimi verilerek internet üzerinden satış sağlayacak eğitim ve imkanda sağlanacaktır. Bu projemize destek veren DOĞAKA’ya, proje ortaklarımız Kadirli Ticaret ve Sanayi Odası, Kadirli İlçe Tarım ve Orman müdürlüğü, Korkut Ata Üniversitesi ve Kadirli Halk Eğitim Merkezine teşekkür eder, projemizin Kadirlimize hayırlı Uğurlu Olmasını dilerim” dedi.  MENDERES ÖZAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.