Genel

Zafer Bayramı’nda Şehitler de yad edildi!

Tüm yurtta olduğu gibi Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde de 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerle kutlandı. Düziçi’ndeki sporcular ve vatandaşlar, kutlamaları kapsamında şehitlerin anısına şehitliğe kadar pedal çevirdi.
Düziçi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında, şehitlerin anısına etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlik kapsamında bir araya gelen yaklaşık 100 kişi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü önünden polislerin eşliğinde ilçe şehitliğine kadar pedal çevirdi. Ayrıca şehitlerin mezarları temizlendi ve yıpranan bayraklar da yenisi ile değiştirildi. Okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dua ile etkinlik sona erdi.
Etkinlik ile ilgili açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatma Kurt, “28 Mart Bisiklet Grubu ile 30 Ağustos Zafer Turu etkinliği düzenledik. Bugün pedalları şehitlerimiz için çevirdik. Ayrıca Şehitliğin temizliğini yapıp, yıpranmış bayrakları da yenileri ile değiştirdik. Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunması ve dua ile etkinliği tamamladık” dedi.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.