Genel

BAŞKAN ÇENET, İÇME SUYU VE KANALİZASYON ŞEBEKESİ YAPIMI KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPTI

Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim ÇENET, yapımı devam eden  Osmaniye (Merkez) İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebekesi ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

OSMANİYE İÇİN HAYATİ

DERECEDE ÖNEM TAŞIYOR

“Bilindiği üzere Osmaniye (Merkez) İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebekesi Yapım İşi (LOT2) şehrimiz için hayati derecede önem taşımaktadır” diyen Başkan İbrahim ÇENET, bu konudaki açıklamasında şunları söyledti:

Bu kapsamda; yapılan imalatla ilgili olarak; gönderilen saha talimatları, yazılar, sözlü uyarılar, özellikle, dolgu malzemesi eksikliği, parsel ve muayene baca elemanlarının yeterli sayıda olmamasından kaynaklanan ve açık bırakılan

hatlar, açık hatların çevresinde iş güvenliği ile ilgili tedbirlerin yine malzeme eksikliği sebebiyle

yeterli derecede alınmaması, dolgusu tamamlanmış ancak kaplaması yapılmamış hatlar, erişim yollarının engellenmesi, iş güvenliği açısından tehlike arz etmekte, vatandaşın can

güvenliğini tehlikeye sokmakta, maddi manevi zarar verme riski oluşturduğundan Yüklenici firma ihtar edilmiştir.

Ayrıca malzeme eksikliği dile getirilip, uygun olmayan malzeme ile dolgu yapıldığı, bazı bacalarda uygun olmayan beton kapak kullanıldığı tespit edilmiştir.

Başkan Çenet, açıklamasını “ Mevcut durumda çalışılan bölgelerde gerek dolgu gerek muayene bacası malzeme eksikliği sebebi ile açık bırakılan hatlarda geriye dönük eksiklikler tamamlanana kadar kazılara icabında ara verileceğinin bilinmesi yönünde uyarılmış olup, açık hatlarda ise yeterli iş güvenliği önlemlerinin alınması ihtaren bildirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”diyerek tamamladı.

HASAN KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.