Genel

TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJE  YARIŞMASINDA OSMANİYE 2 PROJE İLE BİRİNCİ OLDU

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 2 Projemiz Birinci Oldu

  22-25 Nisan 2024 tarihlerinde Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirilen 18. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Adana Bölge Finali Yarışması’nda ilimizi temsilen katılan beş takımdan ikisi yarışmayı birincilikle bitirme başarısı gösterdi.

       Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezinden Fen Bilimleri Öğretmeni Sıdıka Kök danışmanlığındaki “5. Sınıf Öğrencilerde Görme Engelli Akranlarına Karşı Empati Becerilerinin Değerlendirilmesi” adlı proje ile öğrencilerimiz Zeynep Şahin ve Nazlıgül KARA, Değerler Eğitimi alanında birinci oldular.

      75. Yıl Ortaokulundan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sedat Gündoğan danışmanlığındaki “Ben Çöp Değil, Geri Dönüşüm Atığıyım!” adlı proje ile öğrencilerimiz Berkay Ata SÜNBÜL, Eyüp Eymen KIRICI ve Tunahan TOKLU Coğrafya alanında birinci oldular.

      Bölge Finalinde ilimizi temsil eden diğer proje danışmanlarımız Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezinden Dilek Ak, Mamure Ortaokulundan Ayşe Sarı, Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat merkezinden Sıdıka Kök Öğretmenlerimize ve projede yer alan öğrencilerimizi emeklerinden dolayı kutluyoruz. 

      Yarışmada birinci olarak Mayıs ayında Ankara’da gerçekleştirilecek olan Türkiye finallerine katılacak olan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Osmaniye MEM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.